Гінекологія — це область клінічної медицини, що вивчає причини виникнення, симптоматику, методи лікування, діагностики та профілактики хвороб внутрішніх репродуктивних органів жінки. Причини виникнення гінекологічних захворювань можуть бути різними: це й гормональні відхилення, наявність у жіночих статевих органах агресивної мікрофлори, постійні стреси, безсоння. Хронічний стресовий стан організму призводить до порушення роботи гіпофіза, що регулює функцію яєчників та циклічність менструального циклу, а також надниркових залоз. Виявити та своєчасно позбутися патології жіночої статевої сфери допоможе лікар-гінеколог. Відділ гінекології в Києві мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я» надає можливість пройти комплексний огляд досвідченими фахівцями з усіма видами діагностичних досліджень та аналізів.

У яких випадках потрібна консультація гінеколога

Одним із головних завдань «жіночого лікаря» є профілактика захворювань, збереження репродуктивного здоров’я кожної дівчини та жінки, тому дуже важливий регулярний щорічний огляд спеціалістом. Однак негайно варто прийти на консультацію до гінеколога при появі:

  • кров’янистих виділень зі статевих шляхів поза менструальними днями;
  • болю внизу живота та в попереку;
  • свербіжу та печіння в статевих органах;
  • рясних виділень білого, жовтого чи зеленого кольору з неприємним запахом;
  • болю або кровотечі під час статевого акту;
  • хворобливого сечовипускання;
  • порушень менструального циклу (місячні нерегулярні, рясні або мізерні, відсутні зовсім).

Консультація лікаря-гінеколога потрібна також при плануванні вагітності або в тому разі, якщо вона не настає протягом року за умови регулярного статевого життя без використання засобів контрацепції. Варто відвідати лікаря, коли жінка в клімактеричному періоді відчуває жар, підвищену пітливість, безсоння, стрибки артеріального тиску.

Гінекологія

Найпоширеніші гінекологічні захворювання та їх симптоми

Хвороби репродуктивних органів можуть виникнути протягом усього життя жінки. У молодому віці нерідко запальні патології (у тому числі ті, що передаються статевим шляхом), гормональні дисфункції. За даними медичної статистики, останнім часом почастішали випадки запалень внутрішніх репродуктивних органів у дівчат 15–17 років. Всесвітня організація охорони здоров’я констатує, що у світі кожна п’ята жінка страждає безпліддям. Крім того, зростає частота онкологічних захворювань жіночих репродуктивних органіві.

Коротко розповімо про гінекологічні патології, що найчастіше зустрічаються.

Вагінальний кандидоз (молочниця)

Таке запальне захворювання є частою причиною візиту до гінеколога 85% жінок, воно викликане зараженням статевих шляхів інфекцією – грибком Кандіда. Цей представник умовно-патогенної мікрофлори може перебувати в неактивному стані в організмі тривалий час, доки не відбудеться зниження імунітету внаслідок приймання антибіотиків, переохолодження або з іншої причини. Симптомами молочниці є поява сирних виділень, свербежу та печіння під час сечовипускання. За умови відсутності лікування інфекція може поширитися на кишківник, нирки, сечовий міхур.

Ерозія шийки матки

Патологія виникає внаслідок порушення цілісності слизової маткової шийки (цервіксу) з подальшою її виразкою. Захворювання триває безсимптомно, виявляється під час огляду гінекологом на кріслі. Відсутність лікування провокує запальні процеси в піхві або цервіксі, зрештою призведе до дисплазії, що є передраковим станом. Жінок, які страждають на це захворювання, стає все більше. Гінекологи пояснюють це раннім початком їхнього статевого життя, поширеністю венеричних та вірусних хвороб.

Гінекологія

Кістоз яєчників

Кіста – утворення доброякісної природи, що являє собою порожнисту капсулу з рідкою або щільною консистенцією. Розрізняють гормонозалежні функціональні кісти, що виникають на тлі невеликих гормональних дисфункцій і зникають протягом трьох менструальних циклів, а також справжні, які відрізняються щільною капсулою та швидким зростанням. Патологія не супроводжується будь-якими чіткими симптомами, виявляючись лише під час огляду гінеколога. При відсутності лікування кіста збільшується в розмірах, здавлюючи сусідні органи та порушуючи їхні функції, може утворитися гній у її порожнині та розірватися оболонка, відбутися трансформація в злоякісну пухлину.

Ендометріоз

При цьому захворюванні ендометрій – слизова оболонка матки з рецепторами до гормонів – починає розростатися за її межі. Виникають запалення, рубці та спайки в органах малого таза, що провокують безплідність. Хвороба проявляється такими симптомами:

  • збоєм менструального циклу;
  • появою кров’янистих виділень у міжменструальний період;
  • збільшенням тривалості менструацій;
  • дискомфортом та болями під час статевого акту.

Ця хвороба не виліковується повністю. Для полегшення стану показана медикаментозна терапія чи хірургічне втручання.

Міома матки

Це доброякісне новоутворення з’являється в м’язовій тканині матки, згодом збільшуючись у розмірах. Ознаками захворювання є відчуття здавлювання та болю внизу живота, наявність рясних менструацій. Іноді внаслідок росту вузлів в очеревину порушується функціонування кишківника та сечового міхура. Міоматозні вузли діагностуються під час УЗД при профілактичному огляді.

Гінекологія

Дисплазія шийки матки

Найчастіше причиною захворювання є зараження вірусом папіломи. При цьому з’являються атипові епітеліальні клітини шийки матки, що свідчать про передраковий стан органу. Захворювання триває без симптомів, його виявляє гінеколог при огляді та підтверджує завдяки лабораторним аналізам.

Порушення менструального циклу

З цією проблемою стикається більшість жінок будь-якого віку. Якщо менструація триває довше ніж 12 днів і супроводжується великими крововтратами або вона відсутня понад три місяці, а також повторюється двічі на місяць, необхідно отримати консультацію гінеколога для пошуку та усунення причини, що викликала збій.

На жаль, існують гінекологічні захворювання, що не супроводжуються симптомами, проте при їх виявленні лікування виявляється недостатньо результативним. Тому кожній дівчині чи жінці необхідно проходити процедуру профілактичного огляду у спеціаліста щорічно, а краще двічі на рік.

Діагностика жіночих захворювань

Перед призначенням терапевтичного чи оперативного лікування для уточнення діагнозу лікар проводить низку інструментальних досліджень:

  • гінекологічний огляд;
  • кольпоскопію з відеовізуалізацією;
  • мікроскопію мазків на флору піхви;
  • УЗД органів малого таза;
  • збирання аналізів на виявлення інфекції статевих шляхів.

Крім того, призначаються цитологічні дослідження мазка шийки матки з метою виявлення запальних чи онкологічних захворювань. Відповідно до отриманих результатів фахівець розробляє ефективну схему лікування з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожної пацієнтки та поставленого діагнозу.

Гінекологія

Переваги лікування у відділенні гінекології мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я»

У клініці працюють кваліфіковані гінекологи та акушери-гінекологи на сучасному обладнанні європейського класу, що дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях. Лікування тут має такі переваги:

  • відсутність черг та запис на консультацію в будь-який час;
  • великий перелік послуг, що дозволяє економити ваш час;
  • можливість пройти жіночу консультацію в Києві, здати всі аналізи та обстежитися в одному місці, не переміщуючись містом у пошуках необхідного обладнання чи фахівця;
  • доступність вартості послуг незалежно від рівня доходів жінок;
  • індивідуальний підхід до кожної пацієнтки, уважне ставлення лікаря та медичного персоналу.

Спроби самостійно впоратися з больовими відчуттями шляхом приймання знеболювальних засобів не усувають проблему, яка згодом лише посилюється. Щоб цього не сталося, звертайтесь до фахівців відділення гінекології клініки «Гармонія здоров’я» в Києві.

Список використаної літератури

  1. Gynecology. Wikipedia.
  2. Medical News Today.
  3. Career Еxplorer.

Безболісне оперативне і терапевтичне лікування

Наші методи діагностики і лікування захворювань
Консультація гінеколога
Консультація дитячого гінеколога
Консультация мамолога
УЗД
Кольпоскопія з відеовізуализацією
показати ще >
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
    Консультативно-діагностична допомога
    • Консультація гінеколога
      890 грн
    • Консультація гінеколога-ендокринолога
      1070 грн
    • Консультація повторна гінеколога в процесі лікування
      790 грн
    • Консультація повторна гінеколога-ендокринолога
      790 грн
    Інструментальні дослідження ультразвукові
    • УЗД транспіхвове (матка, яєчники)
      640 грн
    • КТГ (запис серцебиття плоду)
      550 грн
    Амбулаторне лікування
    • Кольпоскопія з відеовізуалізацією
      710 грн
    Лабораторні методи дослідження
    • Бактеріоскопічне дослідження виділень з ССШ у жінок з визначенням ступеню чистоти піхви
      270 грн
    • Цитоморфологічне дослідження зішкрібу шийки матки та вагіни
      280 грн
    • Рідинна цитологія (ПАП - ТЕСТ)
      780 грн
    • ПЛР. Визначення ДНК вірусу папіломи людини (ВПЛ) 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 типів. Кількісне визначення в режимі Real-time
      660 грн
    • ПЛР. Визначення ДНК Chlamydia trachomatis (Зішкріб, сеча. Якісне визначення)
      210 грн
    • ПЛР. Визначення ДНК Trichomonas vaginalis (Зішкріб, сеча. Якісне визначення)
      210 грн
    • ПЛР. Визначення ДНК Candida albicans (Зішкріб, сеча. Якісне визначення)
      210 грн

Поширені запитання про гінекологію

Що передбачає консультація гінеколога?

Під час консультації лікар збирає анамнез шляхом опитування пацієнтки, оглядає зовнішні статеві органи, пальпує молочні залози, на гінекологічному кріслі за допомогою дзеркал оцінює стан слизових та шийки матки, проводить пальпацію репродуктивних органів через черевну стінку та зсередини піхви, у разі потреби призначає взяття мазка для лабораторних досліджень або проведення УЗД.

Як підготуватись до гінекологічного огляду?

Перед візитом до гінеколога варто утриматися від статевих контактів, за три доби до цього не приймати антибіотики та не обробляти геніталії антисептичними препаратами. У день огляду не можна спринцюватись, але треба підмитися, а також спорожнити кишківник та сечовий міхур.

Що потрібно взяти з собою на візит до гінеколога?

Документи, результати аналізів та обстежень, проведених за пів року до консультації, одноразову пелюшку, чисті шкарпетки або одноразові бахіли.

Які аналізи може попросити гінеколог?

Загальний та біохімічний аналізи крові, загальний аналіз сечі, аналізи на гормони та наявність інфекції, що передається статевим шляхом.

Як часто має оглядати гінеколог?

Мінімум щорічно, краще – двічі на рік.

Коли необхідна консультація гінеколога?
Наші кращі фахівці
Високо кваліфіковані лікарі з багаторічним практичним досвідом діагностики і лікування.
гінекологія
в Гармонії Здоров'я це:
1369
Гінекологічних операцій
4278
Консультацій гінеколога
378
Народжених дітей
359
Жінок довірили нам свою вагітність
Контакти
Години роботи:
ПН - СБ
08:00 - 20:00
НД
09:00 - 18:00
Адреси:
Залишились питання?

Київ, вул. О. Пчілки, 2

Київ, вул. О. Пчілки, 4

Київ, вул. Ревуцького, 40В

Київ, вул. В. Чорновола, 12